Ceferin: Italia duhet të kualifikohet në Euro 2024, përndryshe do të ishte një fatkeqësi

  • E.K /
  • 21 October 2023 - 16:04
Ceferin: Italia duhet të kualifikohet në Euro 2024, përndryshe do të ishte një fatkeqësi

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka folur në margjinat e Panairti të Librit në Frankfurt, për Italinë dhe kualifikueset e Euro 2024 në Gjermani, me të kaltërit që do të tentojnë të fitojnë kalimin në nëntor.

“Italia duhet të kualifikohet në Euro 2024, përndryshe do të ishte një fatkeqësi. Kombëtarja italiane është shumë e rëndësishme, por mendoj se do të fitojë kundër Ukrainës.

Bastet? Lojtarët duhet të përfaqësojnë një model sjellje, disa janë, të tjerët për fat të keq jo”, është shprehur Ceferin

(Kosova Sot Online)