Lionel Messi kacafytet me lojtarët e Uruguait, reagon në lidhje me situatën

  • S.A /
  • 17 November 2023 - 10:10
Lionel Messi kacafytet  me lojtarët e Uruguait, reagon në lidhje me situatën

Argjentina është njoftuar me humbjen pas një kohe të gjatë, transmeton "Kosova Sot Online".

Messi me shokë pësuan disfatën e parë në kualifikueset për Kampionatin Botëror 2026, transmeton "Kosova Sot Online".

Argjentina u mposht në shtëpi nga Uruguai me rezultat 0:2. E gjatë ndeshjes, Messi u pa shumë i tensionuar me lojtarët kundërshtarë.

Pas përballjes ai foli në lidhje me atë situatë.

“Preferoj të mos them çfarë mendoj për disa sjellje. Por këta njerëz të rinj duhet të mësojnë të respektojnë nga më të vjetrit. Kjo ndeshje ka qenë gjithmonë e tensionuar dhe e vështirë, por gjithmonë me shumë respekt. Ata duhet të mësojnë pak”, u shpreh Messi.

(Kosova Sot Online )