Sport Futboll Shqipëri Mes shumë emocioneve, djali i heroit Afrim Bunjaku thirri emrin e babait të tij së bashku me tifozë e tjerë në “Air Albania”

  • S.A /
  • 21 November 2023 - 12:04
Sport Futboll Shqipëri Mes shumë emocioneve, djali i heroit Afrim Bunjaku thirri emrin e babait të tij së bashku me tifozë e tjerë në “Air Albania”

Shqipëria barazoi pa gola me Ishujt Faroe në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024.Tanët e siguruan kualifikimin në barazimin 1-1 me Moldvinë, derisa mbrëmë u nevojitej vetëm një pikë për ta ruajt vendin e parë në grup dhe këtë e realizuan me sukses, transmeton "Kosova Sot Online ".

Por, në stadium pati një befasi të madhe, mes shumë atyre që u shfaqën si jashtë ashtu edhe brenda tij. Djali i heroit kombëtar, Afrim Bunjaku ishin të pranishëm në stadiumin “Air Albania”.

Së bashku me tifozët e tjerë, ai thërriste emrin e babait të tij, derisa vërehej në fytyra e tyre emocioni i madh dhe në të njëjtën kohë edhe pikëllimi.

Kujtojmë se rreshteri Bunjaku u vra nga terroristët serbë më 24 shtator në Banjskë të Mitrovicës së Veriut. 

(Kosova Sot Online )