Një nokaut që nuk e shihni çdo ditë: Braziliani “ngriu” kundërshtarin me një grusht

  • S.A /
  • 28 November 2023 - 15:52
Një nokaut që nuk e shihni çdo ditë: Braziliani “ngriu” kundërshtarin me një grusht

Sekuenca nga Brazili nga eventi Jungle Fight 122 është një shembull sesi nën-organizatat më pak të njohura të MMA thesare të vërteta të luftimeve spektakolare. Përkatësisht, një i tillë ishte ai në kategorinë e peshave të lehta mes Wagner Reis dhe Manoel Silva, transmeton "Kosova Sot Online".

Në raundin e parë të luftës, Reis qëndroi në këmbë, duke kërcyer në buzë të kafazit dhe herë pas here duke gjuajtur goditje në trupin ose kokën e kundërshtarit të tij.

Megjithatë, në pjesën më të madhe ishte Silva ai që nisi aksionin dhe dukej se po priste momentin e tij duke u pozicionuar në mes të kafazit. Megjithatë, Reis sapo kishte lëvizur përpara, goditi me dorën e djathtë në mjekër dhe e la kundërshtarin ‘të ngrirë’ në dysheme.

(Kosova Sot Online )