Mbyllet pa fitues ndeshja Galatasaray e Man Utd

  • A.P /
  • 29 November 2023 - 20:51
Mbyllet pa fitues ndeshja Galatasaray e Man Utd

Ka përfunduar pa fitues dueli mes Galatasarayt dhe Manchester Unitedit, i vlefshëm për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Me rezultatin 3:3 u mbyll një ndeshje që dhuroi spektakël të futbollit

Fillimisht, Manchester United krijoi avantazh të dyfishtë, kur Garnacho në minutën e 18-të dhe Fernandes shtatë minuta më vonë shënuan.

Hakim Ziyech ngushtoi epërsinë në minutën e 29-të të ndeshjes, rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë.

McTominay riktheu epërsinë e dy golave për mysafirët në mintuën e 55-të.

E më vonë, Galatasaray gjeti forcën për të barazuar rezultatin, me Hakim Ziyech si më meritorin.

Ai shënoi golin e dytë personal në minutën e 62-të, para se të asistonte për Akturkoglun në minutën e 71-të.

Kësisoj, Galatasaray tani shkon në vendin e dytë me pesë pikë, një më pak se Manchester United që është i fundit.

(Kosova Sot Online)