Dhunë e pa parë në një ndeshje futbolli, referi i “tërbon” tifozët e Olimpiakosit

  • S.A /
  • 04 December 2023 - 09:04
Dhunë  e pa parë në një ndeshje futbolli, referi i “tërbon” tifozët e Olimpiakosit

Ka degjeneruar  në dhunë takimi mes Volosit dhe Olimpiakosit për javën e 13-të të Superligëss së Greqisë, e mbyllur në barazim 2-2 dhe me dy kartonë të kuq, nga një për skuadër, transmeton "Kosova Sot Online".

Tifozët e Olimpiakosit kërcënuan se do të futeshin në fushë në përfundim të takimit në shenjë proteste ndaj vendimeve të gjyqtarëve, pasi panë që skuadrës së tyre t’i anuloheshin dy gola nga sistemi VAR për pozicion jashtë lojë, si dhe t’i mohoheshin tri penallti.

Policia greke u përpoq të qetësonte tifozët, por u detyrua të përdorte gaz lotsjellës për t’i mbajtur jashtë fushës, shkruan SS.

Momenti që mbushi kupën dhe i tërboi mbështetësit e Olimpiakosit u shënua pak para fundit të kohës së rregullt, kur kryesori, me ndihmën e sistemit VAR mori shumë kohë për të vendosur anulimin e golit të Al Kaabit.

I ashpër edhe reagimi i drejtuesve të Olimpiakosit, që nëpërmjet një deklarate zyrtare akuzuan se futbolli grek drejtohej nga mafia.

(Kosova Sot Online )