“A do luftë?”, Gimenez ishte i nervozuar me Felixin gjatë gjithë derbit Barcelona-Atletico

  • S.A /
  • 04 December 2023 - 10:55
“A do luftë?”, Gimenez ishte i nervozuar me Felixin gjatë gjithë derbit Barcelona-Atletico

Vizita e Atletico Madridit në Barcelonë është zakonisht një çështje tensionuese, por përplasja pati një erëz shtesë të dielën në mbrëmje, me shumë narrativa për t’u marrë parasysh, transmeton "Kosova Sot Online ".

Përveç Joao Felix që shënoi kundër klubit të tij mëmë, Antoine Griezmann dhe Memphis Depay po luanin po ashtu kundër ish-skuadrës së tyre.

Midis Felixit dhe ish-shokëve të tij të skuadrës në veçanti kishte pak dashuri, me Saul Niguez dhe Griezmann që shkëmbyen kritika me Felixin para ndeshjes. 

Sapo filloi ndeshje, kishte shumë tension. Felixit nuk iu dha një udhëtim i lehtë nga Los Rojiblancos, siç u ilustua nga duele të ashpra midis portugezit dhe Jose Maria Gimenez.

“A do luftë apo çfarë?”, pyeti Gimenez, Felixin.

“Më godit mua, më goditi!”, dëgjohet duke thënë portugezi.

“Po, a dëshiron të luftosh?”, shtoi më tej mbrojtësi i Atleticos.

Ndërsa Felix do të ketë ndjerë vëmendjen shtesë nga ish-shokët e tij të skuadrës, ai do të ketë qenë në gjendje të pushojë i qetë pasi shënoi golin e fitores. Tifozët mund të presin me padurim faktin që të dy do të përballen përsëri në Metropolitano, dhe shanset janë që Felix ka më shumë gjasa të ketë një pritje të nxehtë sesa një pritje të ngrohtë në kthimin e tij te Atletico Madrid.

(Kosova Sot Online )