Llapi dhe Malisheva fitojnë dhe kalojnë tutje në Kupën e Kosovës

  • S.A /
  • 05 December 2023 - 14:00
Llapi dhe Malisheva fitojnë dhe kalojnë tutje në Kupën e Kosovës

Janë zhvilluar dy ndeshjet e para të 1/16 në Kupën e Kosovës në futboll.

Llapi e Malisheva janë dy skuadrat e para që kanë kaluar tutje duke marrë fitore para adhuruesve të tyre, transmeton "Kosova Sot Online".

Llapjanët kanë shënuar fitore të thellë 4-1 ndaj skuadrës nga Liga e Parë, Phoenix për të marrë një fitore të lehtë.

 

Hamdi Namani, Elvir Gashijan, Arbnor Ramadani dhe Mërgim Cërnavërni realizuan golat për Llapin.

Fitore ka shënuar edhe Malisheva që ka mposhtur Kikën me vështirësi 3-2. 

(Kosova Sot Online )