Presidenti i Napolit: E pamundur të fitosh çdo vit titullin

  • A.P /
  • 07 December 2023 - 21:50
Presidenti i Napolit: E pamundur të fitosh çdo vit titullin

Presidenti i Napolit: E pamundur të fitosh çdo vit titullin, përveçse me mashtrim!

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis ka folur së fundmi për objektivat dhe për sezonin aktual.

Në një prononcim për mediet ai theksoi se titullin do ta marrin sërish, por e pamundur sipas De Laurentiis të ndodhë çdo vit.

“Unë ju premtoj se ajo që bëri Luciano do të jetë e përsëritshme. Ne kemi thënë gjithmonë se nuk mund të fitosh çdo vit, përveçse me mashtrim”-deklaroi kreu i klubit të Napoli-t, duke lënë të kuptohet se titulli nuk është te objektivat e këtij sezoni.

Sezonin e kaluar, Napoli e fitoi titullin, duke qenë shumë para skuadrave tjera, por këtë edicion ata po tregojnë një fytyrë tjetër.

(Kosova Sot Online)