“Pothuajse e mbyti”, bëhet virale ndërhyrja horror e portierit të Norwichit ndaj sulmuesit të Hullit

• 13 January 2024 - 16:12

Portieri i Norwich Cityt, Angus Gunn, është bërë viral për një ndërhyrje horror ndaj sulmuesit të Hull Cityt, Aaron Connolly, e cila për çudi përfundoi me goditje të lirë në favor të ekipit mysafir, transmeton "Kosova Sot Online ".

Të dy skuadrat u përballën në mbrëmjen e së premtes në ndeshjen hapëse të xhiros së 27-të të Championship, ku mysafirët e Norwichit fituan 2-1 në stadiumin MKM. Mysafirët kaluan në epërsi 2-0 me golat e Jonathan Roëe dhe Christian Fassnacht, përpara se i huazuari nga Liverpool, Tyler Morton të shënonte golin e nderit në minutat shtesë për rezultatin përfundimtar 1-2. Por, loja mund të kishte shkuar shumë ndryshe nëse do të kishte pasur një rezultat të ndryshëm nga ndërhyrja ‘vrastare’ e portierit Gunn ndaj Connolly.

Incidenti, i cili ndodhi në 10 minutat e para të lojës, pa që ish-portieri i Anglisë U21 të dilte nga porta e tij në një përpjekje për të ndërprerë një pasim. Por, Connolly, i cili ka tetë gola në ligë këtë sezon, po përpiqej gjithashtu të arrinte atje i pari.

Sulmuesi më pas përfundoi në tokë pasi Gunn u hodh, humbi topin dhe aksidentalisht u përplas me kokën e Gonnolly. Për habinë e të gjithëve që shikonin, dueli në fakt rezultoi në një goditje dënimi kundër Connollyt, pra në favor të ekipit mysafir.

Reprezentuesi i Republikës së Irlandës, i cili ra me pjesën e pasme të kokës pas goditjes, nuk ishte në gjendje të vazhdonte ndeshjen për shkak të tronditjes dhe u zëvendësua në minutën e 14-të.