Asani: Jemi më të fortë se kurrë më parë

  • A.P /
  • 22 February 2024 - 13:53
Asani: Jemi më të fortë se kurrë më parë

Viti 2023 ishte më i miri në karrierën e Jasir Asanit.

Futbollisti shqiptar nga Maqedonia e Veriut shkëlqeu në fanellën e Kombëtares shqiptare, të cilën me golat dhe kontributin e tij e ndihmoi që të kualifikohej në Kampionat Evropian.

E tash, futbollisti ofanziv do ta nisë vitin 2024 me ambicie të mëdha, si me klubin e tij ashtu edhe me Kuqezinjtë

Ndonëse pritej një rikthim i tij në futbollin evropian, 28 vjeçari mbeti megjithatë në Korenë e Jugut, respektivisht në ekipin Gwngju FC.

Ish-futbollisti i Vardarit, Shkupit, Pobedas, Partizanit, AIK e Kisvarda, e ka bërë një postim në rrjetet sociale, përmes së cilit i ka shprehur ambiciet e tij për vitin 2024, duke u shprehur optimist se ky do të jetë një vit pozitiv dhe i suksesshëm për të dhe për shqiptarët në përgjithësi.

(Kosova Sot Online)