Real Madrid përjashton transferimin e top lojtarit: Ne nuk e duam atë

  • S.A /
  • 11 March 2024 - 08:55
Real Madrid përjashton transferimin e top lojtarit: Ne nuk e duam atë

Real Madrid refuzon mundësinë për të nënshkruar me Nico Williams, pavarësisht se talenti i ri i Athletic Bilbaos ka ëndërr të veshë fanellën e bardhë, transmeton "Kosova Sot Online".

Teksa interesimi i Chelseat për 21-vjeçarin spanjoll intensifikohet, klubi merengue duket se po mbyll dyert për çdo nënshkrim të mundshëm.

Nico ka qenë sensacioni për ekipin bask, duke demonstruar një rritje marramendëse në karrierën e tij sportive. Që nga fëmijëria e tij në skuadrën spanjolle, ai është ngritur në rangje me paraqitje mbresëlënëse që e kanë bërë atë të konsiderohet një lojtar kyç si në nivel kombëtar ashtu edhe ndërkombëtar. Me 27 ndeshje të luajtura këtë sezon dhe një kontribut në 17 gola, vlera e tij nuk kalon pa u vënë re në tregun evropian.

(Kosova Sot Online )