FFK merr vendim: Shtyhen ndeshjet gjysmëfinale në Kupën e Kosovës

  • A.P /
  • 16 April 2024 - 16:23
FFK merr vendim: Shtyhen ndeshjet gjysmëfinale në Kupën e Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka vendosur për shtyrjen e ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.

Ky vendim vije pasi Presidentja e vendit tonë ditën e nesërme e ka shpallur ditë zie.

Nesër (e mërkurë) ishte e paraparë që të zhvillohen ndeshjet e dyta gjysmëfinale; Drita – Prishtina dhe Ballkani – Suhareka ’23.

Këto ndeshje pritet të zhvillohen në mesin e javës së ardhshme, më 24 prill.

Kujtojmë se Ballkani e kishte fituar përballjen e parë (0:1), kurse Prishtina e Drita ishte mbyllur baras dhe pa gola.

(Kosova Sot Online)