Ferizaj fiton me përmbysje ndaj Ramiz Sadikut

  • A.P /
  • 19 April 2024 - 17:16
Ferizaj fiton me përmbysje ndaj Ramiz Sadikut

Ferizaj ka regjistruar fitoren e tretë rresht, për të vazhduar kryesimin në Grupin të Ligës së Parë.

Skuadra e drejtuar nga Arsim Abazi triumfoi sot në udhëtim ndaj Ramiz Sadikut, në kuadër të javës së 23-të.

Ndeshja e zhvilluar në Prishtinë përfundoi me rezultatin 1:2.

Vendasit kaluan të parët në epërsi me golin e Altin Ibrahimit, por ferizajasit përmbysen gjithçka në pjesën e dytë.

Të dy golat e fitores për “Ujqit” u shënuan nga Betim Haxhimusa.

Ferizaj pas kësaj fitore ka 54 pikë dhe është lider në tabelë, me një pikë më shumë se Prishtina e Re.

Ramiz Sadiku është i pesti me 28 pikë.

(Kosova Sot Online)