Gjysmëfinalja e play-offit pritet të jetë edhe më e zjarrtë mes Trepçës dhe Prishtinës

  • A.P /
  • 21 April 2024 - 12:40
Gjysmëfinalja e play-offit pritet të jetë edhe më e zjarrtë mes Trepçës dhe Prishtinës

Gjysmëfinalja tjetër e play-offit pritet të jetë edhe më e zjarrtë mes Trepçës dhe Sigal Prishtinës.

Mitrovicasit e përfunduan edicionin në vendin e parë me 25 fitore e tri humbje, ndërsa bardhekaltrit u renditën në vendin e katërt me 16 fitore e 12 humbje, kurse në çerekfinale eliminuan Vëllaznimin 2:1.

‘Xehetarët’ kanë fituar Kupën, Superkupën dhe Ligën Unike, duke e kërkuar trofeun e katërt për këtë edicion, kurse prishtinasit së fundi fituan në Ligën Ballkanike, duke kërkuar titullin të rikthehet në kryeqytet.

Në katër sfidat e Superligës, në këtë edicion ka fituar Trepça, ashtu si edhe në finale të Kupës, Superkupës dhe gjysmëfinale të Ligës Unike.

Skuadra që shënon tri fitore kualifikohet në finale.  

(Kosova Sot Online)