Fjalët e para të Kristjan Asllanit pasi fitoi titullin me Interin

  • S.A /
  • 23 April 2024 - 11:52
Fjalët e para të Kristjan Asllanit pasi fitoi titullin me Interin

Mesfushori shqiptar, Kristjan Asllani ka thënë se ndihet i lumtur, por edhe i emocionuar pasi fitoi Scudetton me Interin, transmeton "Kosova Sot Online ".

Interi mposhti Milanin me rezultat 1-2 në ndeshjen e të hënës mbrëma dhe kjo i bëri matematikisht kampion të Serie A, pesë ndeshje para fundit të sezonit.

Pjesë e këtij triumfi të Nerazzurrëve ishte edhe mesfushori shqiptar, Asllani, i cili tha se ndihet i lumtur me fitimin e Scudettos.

Lexo po ashtuNë fushë, zhveshtore dhe rrugë – pamje nga festa madhështore e Scudettos së 20-të të Interit

“Jemi të lumtur, e donim shumë dhe për mua është një emocion i madh si tifoz i Interit”, ka thënë fillimisht Asllani pas triumfit.

“Nuk mund të kërkoja më shumë. Këto janë momente të bukura dhe ne i falënderojmë gjithmonë fansat”.

“Kaq shumë emocione dhe ende nuk e kuptoj. Fitorja në derbi ka më shumë rëndësi”, përfundoi mesfushori shqiptar.

Ndryshe, Asllani ka luajtur në 19 ndeshje këtë sezon në Serie A, duke shënuar një gol dhe dy asistime.

(Kosova Sot Online )