Ylli i madh i Man Cityt bëhet objektivi kryesor i Real Madridit, Perez synon transferimin e tij

  • S.A /
  • 24 April 2024 - 10:04
Ylli i madh i Man Cityt bëhet objektivi kryesor i Real Madridit, Perez synon transferimin e tij

 

Real Madrid ka një sërë opsionesh të shkëlqyera në mes të fushës momentalisht, por kjo nuk do ta ndalojë presidentin Florentino Perez të kërkojë të sjellë në Santiago Bernabeu më të mirët dhe më të ndriturit, transmeton "Kosova Sot Online ".

Objektivi i tyre i fundit do t’i shihte ata të zgjedhin ndoshta më të mirin në pozitën e tij në futbollin botëror dhe një lojtar kyç për rivalët evropianë të Manchester Cityt – Rodri Hernandez.

Mesfushori spanjoll shënoi golin e fitores në finalen e Ligës së Kampionëve sezonin e kaluar, ndërsa muajt e fundit ka marrë edhe thirrje për Topin e Artë për paraqitjet e tij sezonin e kaluar.

Sipas Joan Fontes, drejtori sportiv i Cityt, Txiki Begiristain, u ka shpjeguar njerëzve të afërt se presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ka vënë syrin te Rodri.

Los Blancos mund të lëvizin për të ose këtë verë ose në afatet kalimtare të ardhshme, për të ngritur mesfushën e tyre në një nivel tjetër.

Rodri do të ishte një largim nga strategjia e tyre e fundit e transferimeve, për faktin se ai tashmë është 27 vjeç dhe ka ende tre vjet në marrëveshjen e tij.

Megjithatë, me Luka Modric në largim nga Real Madrid këtë verë ose në vijim, dhe pak siguri për të ardhmen e Toni Kroos përtej sezonit të ardhshëm, është e kuptueshme që ata mund të duan të sjellin një emër të madh për të zëvendësuar metronomin gjerman.

Do të ishte befasi nëse Los Blancos do të bënin një tjetër lëvizje të madhe këtë verë, nëse me të vërtetë ata ndjekin Alphonso Davies, Kylian Mbappe dhe nënshkruajnë me Endrick Felipe.

(Kosova Sot Online )