Ja pozita në të cilën do të luajë Mbappe te Real Madridi

  • A.P /
  • 24 April 2024 - 21:00
Ja pozita në të cilën do të luajë Mbappe te Real Madridi

Kylian Mbappe te Real Madridi pritet që të ndodh më në fund këtë verë.

Ylli francez ka vendosur të largohet nga Paris Saint-Germain në fund të këtij edicioni.

E destinacioni i tij do të jetë kryeqyteti spanjoll, më saktësisht Reali i Madridit.

Sipas mediumit spanjoll, Diario AS, Mbappe do të luajë në pozitën e qendrërsulmuesit dhe është i lumtur me këtë pozicion te “Los Blancos”.

Kjo do ta lërë Vinicius Juniorin në pozitën e sulmuesit të majtë.

Ky ndryshim synon të lehtësojë integrimin e tij brenda ekipit.

(Kosova Sot Online)