Ja kush shpallet lojtari i ri më i mirë në Premierligë

  • A.P /
  • 17 May 2024 - 22:40
Ja kush shpallet lojtari i ri më i mirë në Premierligë

Futbollisti i Chelseat, Cole Palmer e ka fituar çmimin e futbollistit të ri të vitit në Premier League.

Palmer pati një super sezon me fanellën e Chelseat, që kur u transferua tek ta gjatë verës së kaluar nga Manchester City.

Futbollisti anglez deri më tani ka shënuar 22 gola dhe ka dhuruar 10 asistime në 33 paraqitje në kampionat këtë sezon.

Duke marrë parasysh edhe kompeticionet e tjera, statistikat e tij shkojnë në 27 gola dhe 14 asistime në 47 paraqitje në total.

Këto numra fantastike për të, kanë bërë që ai në fund të shpallet si futbollisti më i mirë i ri.

(Kosova Sot Online)