Kush do të jetë zëvendësuesi i Kroorit në Real Madrid, klubi në kërkim te Real Madridi për çdo çmim

  • S.A /
  • 22 May 2024 - 08:00
Kush do të jetë zëvendësuesi i Kroorit  në Real Madrid, klubi në kërkim te Real Madridi për çdo çmim

Gjatë ditës së djeshme,  Toni Kroos njoftoi pensionimin nga futbollit me të përfunduar kampionati Evropian, transmeton "Kosova Sot Online".

E tash, skuadra e tij, Real Madridi ka filluar të mendojë për zëvendësuesin e tij.

Në listën e madrilenëve është futbollisti i Liverpoolit, Alexis Mac Allister.

Siç raporton The Sun, raportet në Argjentinë kanë pohuar se kontaktet mes Liverpoolit dhe Madridit kanë filluar, por asnjë ofertë nuk është bërë deri tani. Mac Allister iu bashkua Liverpoolit verën e kaluar nga Brightoni.

 (Kosova Sot Online )