Pioli do të ndajë rrugët sot me Milanin, kuqezinjtë synojnë trajnerin e Zhegrovës

  • S.A /
  • 24 May 2024 - 09:34
Pioli do të ndajë rrugët sot me Milanin, kuqezinjtë synojnë trajnerin e Zhegrovës

Stefano Pioli  sipas të gjitha gjasave do të largohet nga Milani, transmeton "Kosova Sot Online ".

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano raporton se palët do të zyrtarizojnë ndarjen gjatë ditës së sotme.

Gjithçka ka qenë e përfunduar që nga muaji mars.

Pioli është pjesë e Milanit që nga viti 2019 dhe ia solli kuqezinjve një titull të kampionit, teksa i dërgoi edhe deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Sipas raportimeve, Milan do të synojë trajnerin e Lille, Paulo Fonsecan si pasardhës të Piolit.

(Kosova Sot Online )