Chelsea gati ta mposhtë Unitedin

  • A.P /
  • 26 May 2024 - 15:51
Chelsea gati ta mposhtë Unitedin

Chelsea është gati të konkurrojë me Manchester Unitedin për të nënshkruar me mbrojtësin argjentinas Aaron Anselmino.

Londinezët kërkojnë të sigurojnë nënshkrimin e argjentinasit në verë.

Anselmino së fundmi nënshkroi një kontratë të re me Boca Juniors e cila është e vlefshme deri në vitin 2028 dhe gjigantët argjentinas thuhet se kanë vendosur një klauzolë lirimi në marrëveshjen e lojtarit që kap vlerën e 15.72 milionë funte.

Raportohet se Chelsea është tashmë më në avantazh për të siguruar shërbimet e tij.

(Kosova Sot Online)