Nadal eliminohet në raundin e parë të Roland Garros

  • A.P /
  • 27 May 2024 - 20:10
Nadal eliminohet në raundin e parë të Roland Garros

Rafael Nadal u mposht në raundin e parë të Roland Garros për herë të parë në karrierën e tij.

Spanjolli u mund t nga gjermani Alexander Zverev me rezultatet 6:3, 7:6, 6:3.

Nadal ka fituar 14 herë Roland Garros dhe kjo është humbja e tij e katërt në këtë turne. Ai aktualisht mbanë rekordin me 112 fitore dhe katër humbje në karrierën e tij në Roland Garros.

Për spanjollin, ky mund të jetë Roland Garros i fundit në karrierën e tij.

(Kosova Sot Online)