Xavi dhe Barcelona zyrtarisht ndajnë rrugët

  • A.P /
  • 28 May 2024 - 18:26
Xavi dhe Barcelona zyrtarisht ndajnë rrugët

Tashmë edhe zyrtarisht, Barcelona dhe trajneri Xavi i kanë ndarë rrugët.

Të dy akterët kanë rënë dakord për përfundimin zyrtar të kontratës.

Ani pse kishte edhe një vit kontratë, Xavi nuk kërkoi dëmshpërblim, siç thoshte gjithmonë.

Xavi do të marrë vetëm 2.5 milionë euro mbrapa, të shpenzuara për t’u larguar nga Al Sadd për te Barça vite më parë.

Kjo ndarje vie si pasojë e një sezoni të dobët që pati skuadra spanjolle.

(Kosova Sot Online)