Ish-futbollisti i njohur dënohet me 9 muaj burgim

  • A.P /
  • 12 June 2024 - 16:50
Ish-futbollisti i njohur dënohet me 9 muaj burgim

Ish- futbollisti Javier de Pedro u arrestua këtë të martë në vendin e tij të punës në Guipúzcoa, dhe u pranua në burgun Martutene ku do të vuajë një dënim nëntë muajsh për dhunë fizike pasi ishte kërkuar dhe kapur,

Ish-lojtari, 50 vjeç, ka një dyshohet për keqtrajtim të një gruaje. Si rezultat i kërkimit dhe urdhrit të arrestit të lëshuar nga gjykata e San Sebastián-it, Ertzaintza ishte në ndjekje të tij, por De Pedro ndryshoi adresën e tij në disa raste për të shmangur arrestimin.

Vetëm pak ditë më parë ndaj tij është bërë një tjetër kallëzim për keqtrajtim. Një tjetër grua pohon se ish-futbollisti e sulmoi dhe i shkaktoi një frakturë të njërit krah që e detyroi të bënte një operacion.

Me vendimin e gjykatës së San Sebastián-it, Javier de Pedro nuk do të jetë në gjendje t’i afrohet viktimës së tij brenda 300 metrave ose shtëpisë, vendit të punës ose një vendi tjetër për një vit e katër muaj.

(Kosova Sot Online)