Top-favoritët për golashënuesin më të mirë të Euro 2024

  • S.A /
  • 13 June 2024 - 09:07
Top-favoritët për golashënuesin më të mirë të Euro 2024

Nesër do të fillojë Kampionati Evropian që përgjatë një muaji do të mbahet në Gjermani, transmeton "Kosova Sot Online ".

Shumë ekipe favorite janë për ta fituar këtë kompeticion, por natyrisht, Franca dhe Anglia janë pretendentet kryesore.

Bleacher Report Football zbulon gjithashtu futbollistët favoritë për golashënuesin më të mirë në Evropian.

Kylian Mbappe është favoriti kryesor, i cili e fitoi këtë çmim edhe në Botërorin e para dy viteve.

Pas tij, më favoriti është Harry Kane i Anglisë, i ndjekur nga Ronaldo, Lukaku, Havertz, Bellingham, Giroud, Griezmann, Morata e Foden.

(Kosova Sot Online )