Zbulohet edhe forca e 24 Kombëtareve të Euro 2024, ja në cilën pozitë renditet Shqipëria

  • S.A /
  • 13 June 2024 - 11:47
Zbulohet edhe forca e 24 Kombëtareve të Euro 2024,  ja në cilën pozitë renditet Shqipëria

Ka mbetur vetëm edhe një ditë nga fillimi zyrtar i Kampionatit Evropian që këtë herë do të mbahet në Gjermani.Shumë kombëtare do të synojnë ta fitojnë këtë trofe, transmeton "Kosova Sot Online".

Franca dhe Anglia pa dyshim janë prej më favoriteve, e kështu e ka parë edhe SofaScore që ka vlerësuar forcat e 24 kombëtareve pjesëmarrëse.

Franca është e para e ndjekur nga Anglia dhe më pas Gjermania.

Shqipëria gjendet në vendin e 20, me vetë katër kombëtare më të dobëta se ajo.

(Kosova Sot Online )