Spanja fiton dhe kualifikohet pasi mposht Italinë

  • A.P /
  • 20 June 2024 - 23:00
Spanja fiton dhe kualifikohet pasi mposht Italinë

Spanja ka arritur të arkëtojë tre pikët e radhës, kështu edhe duke gjetur kualifikimin tutje në 1/8 e finales.

Kombëtarja spanjolle e mposhti Italinë me rezultat minimal prej 1-0, duke e mbajtur po ashtu edhe Shqipërinë ende në lojë.

Në një ndeshje ku “Stuhia e Kuqe” pati disa raste të mira shënimi, e dominoi ndeshjen, duke limituar sulmet e Italisë përgjatë 90 minutave.

Golin për Spanjën e shënoi mbrojtësi italian, Calafiori, i cili gabimisht e dërgoi topin në rrjetën e portierit, Gianluigi Donnarumma.

Spanja ka 6 pikë pas dy ndeshjeve, ndërsa Italia mbetet në kuotën e tri pikëve.

Në këtë grup është edhe Shqipëria, e cila ka një pikë, aq sa ka edhe Kroacia.

(Kosova Sot Online)