Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

  • S.A /
  • 25 June 2024 - 09:48
Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

Vinicius Junior ka reaguar ndaj postimit të të riut të Real Madridit, Vinicius Tobias në Instagram, duke njoftuar se do të largohet nga Santiago Bernabeu, transmeton "Kosova Sot Online ".

Kontrata e 20-vjeçarit me Los Blancos skadon në fund të qershorit, pas së cilës ai do të kërkojë mundësi diku tjetër. Gjatë kohës së tij në klub, Tobias bëri vetëm një paraqitje për ekipin e parë, e cila zgjati 88 minuta. Me përfshirjen e tij të kufizuar në ekipin e parë, nuk është çudi që mbrojtësi i djathtë po sheh dyert e daljes. Duke postuar për largimin e tij nga Real Madrid, Tobias shkroi: “Ishin dy vite të bukura me shumë mësim, përvojë dhe rritje. Për stafin teknik, drejtorët dhe kolegët, mirënjohja ime e përjetshme. Thjesht falënderues për mundësinë për të veshur këtë fanellë”.

Vinicius Junior nuk ka luajtur kurrë së bashku me Tobias në një ndeshje konkurruese për Los Blancos, por ka luajtur  me mbrojtësin në terrenin stërvitor. Duke reaguar ndaj postimit të tij të përzemërt në Instagram, braziliani komentoi: “Paç fat, vëlla”.

Vinicius Tobias bëri 61 paraqitje në të gjitha garat për Real Madrid Castilla, duke bërë tetë asistime, ndërsa nuk arriti të gjente rrjetën as edhe një herë. Ai erdhi në kryeqytetin spanjoll nga Shakhtar Donetsk në verën e vitit 2022 dhe po largohet pasi nuk arriti të ndikojë në ekipin e parë. 

(Kosova Sot Online )