Messi flet pas kalimit në finale, thotë se këto janë betejat e fundit

  • E.K /
  • 10 July 2024 - 12:00
Messi flet pas kalimit në finale, thotë se këto janë betejat e fundit

Sulmuesi i Inter Miami Lionel Messi ka frymëzuar Argjentinën drejt finales së Copa Americas me një fitore 2-0 ndaj Kanadasë.

Në moshën 37-vjeçare, ai shënoi në minutën e gjashtë të pjesës së dytë për të dyfishuar avantazhin e Argjentinës, kur ai devijoi një përpjekje nga mesfushori i Chelseas, Enzo Fernandez.

Kjo është hera e gjashtë në tetë edicionet e fundit që Argjentina, fituesit e 15-të të Copa America, kanë arritur në finalen e turneut.

Finalja, kundër Uruguajt ose Kolumbisë, do të jetë paraqitja e fundit për Argjentinën e Angel di Marias para pensionimit nga kombëtarja dhe ka edhe dyshime për të ardhmen afatgjatë të Messi.

“Le të gëzojmë atë që po përjetojmë si komb, si grup. Nuk është e lehtë të jemi përsëri në një finale, të garojmë përsëri për të qenë kampionë,” tha Messi për TyC Sports.

“Po e përjetoj siç kam përjetuar gjithçka kohët e fundit – duke u kënaqur shumë dhe duke qenë i vetëdijshëm, ashtu si ndodh me Fidëon (Di Maria) dhe Otën (Nicolas Otamendi), që këto janë betejat e fundit.”

(Kosova Sot Online)