Sabri Fejzullahu sot feston ditëlindjen e 73 - të

  • E.K /
  • 16 September 2020 - 09:44
Sabri Fejzullahu sot feston ditëlindjen e 73 - të

Këngëtari i njohur dhe shumë i dashur për publikun shqiptar, Sabri Fejzullahu, sot ka ditëlindjen, shkruan "Kosova Sot Online".

Këngëtari sot ka mbushur 73 vjet.

Edhe pse në këtë moshë, këngëtari është mjaft energjik, në top formë dhe shumë aktiv në muzikë.

Edhe pse ka dekada në skenën muzikore, Sabri Fejzullahu ka arritur të jetë një prej këngëtarëve më të pëlqyer nga grup mosha të ndryshme.

Fejzullahu është mjaft aktiv me projekt muzikore, ku shumë prej këngëve të tij janë bërë hite dhe pëlqehen nga të gjitha moshat.

(Kosova Sot Online)