Publikohet kënga e re e DMX pak pasi vdiq

  • G.G /
  • 16 prill 2021 - 12:13
Publikohet kënga e re e DMX pak pasi vdiq

Pas gati një jave nga vdekja e reperit legjendar DMX, një këngë e tij është publikuar, titulluar “Been To War”.

E shkruar për seritë “Godfather of Harlem”, kënga është në bashkëpunim me Swizz Beatz dhe French Montanan.

DMX këndon pjesën më të madhe të këngës, shkruan NME.

DMX (Earl Simmons) u hospitalizua pas sulmit në zemër për shkak të mbidozës më 3 prill, ndërsa mbeti në kujdes intensiv.

https://www.youtube.com/watch?v=UZS21_S_yzI

(Kosova Sot Online)