Manjola Nallbani publikon këngën e re kushtuar mjekëve

  • E.K /
  • 25 prill 2021 - 11:02
 Manjola Nallbani publikon këngën e re kushtuar mjekëve

Beteja me koronavirusin ka lënë gjurmë tek Manjolla Nallbani. Këtë e ka reflektuar me projektin më të ri që ka publikuar, një këngë dedikuar situatës së pandemisë dhe veçanërisht sakrificës së mjekëve, atyre që ndodhin në frontin e parë të luftës për të shpëtuar jetë njerëzish.

Kënga mban titullin “Triumf”, për të cilën ajo shkruan: “Kjo këngë është për NE! Një dedikim për dashurinë dhe solidaritetin njerëzor në këtë kohë pandemie. Gjithashtu një mirënjohje për gjithë ata mjekë që shpëtuan jetë”. Kujtojmë që këngëtarja u tërhoq nga pjesëmarrja në Festivalin e Këngës pasi u infektua me virus.

(Kosova Sot Online)