Aktorja e njohur turke vjen në Kosovë

  • G.G /
  • 30 October 2021 - 10:04
Aktorja e njohur turke vjen në Kosovë

Një prej aktoreve më të njohura turke ndodhet në Kosovë. Bëhet fjalë për aktoren Burcu Biricik, e cila ka luajtur në shumë seriale që janë transmetuar në vend.

Arsyeja e ardhjes së saj në Kosovë, është Festivali i 12-të të Filmit të Shkurtër i Balkans Beyond Borders (Ballkani Përtej Kufijve), që është një organizatë joqeveritare e përkushtuar për nxitjen e mobilitetit dhe bashkëpunimit të të rinjve në Ballkan, duke përdorur artin e krijimit të filmave të shkurtër dhe fuqinë e imazhit.

Ajo do të jetë folëse në tryezën që do të mbahet sot në Kino Armata.

Se do të jetë pjesëmarrëse në këtë tryezë e ka konfirmuar edhe vetë Biricik, përmes një postimi në Instagram.

(Kosova Sot Online)