Kjo ishte rruga e Bebe Rexhës para se të bëhej e famshme

  • A.P /
  • 02 December 2022 - 19:09
Kjo ishte rruga e Bebe Rexhës para se të bëhej e famshme

Sot Bebe Rexha është një nga emrat më të sukseshëm të muzikës internacionale, megjithatë ky sukses i saj erdhi gradualisht, shkruan gazeta  "Kosova Sot Online".

Bebe Rexha nënshkroi kontratë me shtëpinë diskografike ‘Warner Bros. Records’ si artiste solo në vitin 2013, ajo nisi fillimisht të kompozonte këngë për artistë të tjerë.

 

Një nga këngët që ajo kompozoi ishte “The Monster” e interpretuar Eminem dhe Rihanna, e cila u ngjit në vendin e parë në klasifikimin Billboard Hot 100 nr. 1.

Meritat e tjera të Bebe Rexhës në shkruarjen dhe kompozimin e këngëve përfshijnë “Like a Champion” të Selena Gomez dhe “Glowing” të Nikki Williams. Kënga gjithashtu fitoi performancën më të mirë Rap/Kënduar në çmimet e 57-të vjetore Grammy.

Image


Në vitin 2014, ishte radha e Bebes të shkëlqejë pasi ajo publikoi këngën e saj debutuese, “I Can’t Stop Drinking About You”, e ndjekur nga “I’m Gonna Show You Crazy” dhe “Gone”. Ajo shënoi hitin e saj të parë të vërtetë të këngës pas bashkë-shkrimit dhe pjesëmarrjes në hitin e G-Eizy , “Me, Myself and I”.

Që nga viti 2022, ajo ka një llogari bankare prej pesë milionë dollarësh (4.7 milionë euro), sipas Celebrity Net Worth shkruan Life and Style Magazine. Sot është ndër artistet më të arrira solo, por dikur Bebe kompozonte këngë për të tjerët për të fituar para.

Bebe Rexha pati një shfaqje të mrekullueshme ndërsa performoi në pjesën e parë në ndeshjen e futbollit Detroit Lions kundër Buffalo Bills në Detroit, Michigan në Ditën e Falënderimeve.

33-vjeçarja vuri në pah linjat e saj me një palë pantallona të zeza të ngushta teksa dominonte skenën. Rexha i kombinoi pantallonat e saj sme një xhaketë motorike të zezë me vezullim me supe këndore.

(Kosova Sot Online)