Dua Lipa e emocionuar, ja ku do ta shohim

  • A.P /
  • 24 January 2023 - 18:00
Dua Lipa e emocionuar, ja ku do ta shohim

Prezantuesit e Met Gala për vitin 2023, janë Dua Lipa, Penélope Cruz, Michaela Coel dhe Roger Federer, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

 

Ishte revista prestigjioze “Vogue” që ka zbuluar personazhet mikpritës të kësaj mbrwmjeje të rëndësishme bamirësie.


Lajmin e ka konfirmuar më vonë edhe artistja shqiptare në profilin e saj të Instagramit duke shkruar se është e emocionuar që të njoftojë se është një nga bashkëprezantuesit e Met Gala 2023.

Ngjarja e modës që vjen si traditë çdo të hënë të para të muajit maj këtë edicion ka si temë një linjë të bukurisë që i bën homazh një prej ikonave të modës që u nda nga jeta Kar lLagerfeld dhe deri më tani është zbuluar edhe ekspozita e kuruar nga bashkëpunëtorja e Lagerfeld, Amanda Harlech, ku do të paraqiten 150 punime e projekte të këtij emri të madhtë botës së modës.

Image

(Kosova Sot Online)