Humbi dy vende të punës për shkak të pandemisë, aktorja kosovare shfaq revoltën në Facebook

  • E.K /
  • 01 shtator 2020 - 15:40
Humbi dy vende të punës për shkak të pandemisë, aktorja kosovare shfaq revoltën në Facebook

Aktorja kosovare, Besnike Arifi ka shkruar në Facebook se ka humbur dy vende të punës vetëm gjatë kohës së pandemisë.

Ajo ka thënë se për 7 muaj ka marrë ndihmë vetëm dy herë nga 130 euro, duke shtuar se kjo shumë nuk është e mjaftueshme.

Arifi thotë se është aktore e diplomuar derisa po punon në gastronomi. Sipas saj, të dy këto punë i ka humbur për shkak të vendimeve të institucioneve.

 

Prej sot Une Besnike Arifi si qytetare dhe tatimpaguese e rregullt e Republikes se Kosoves nuk jap me asnje pergjegjesi...

Publiée par Besnike A. Arifi sur Mardi 1 septembre 2020

(Kosova Sot Online)