Moti për sot dhe nesër në Kosovë

  • 31 mars 2021 - 07:58
Moti për sot dhe nesër në Kosovë

Prishtina Weather ka publikuar parashikimin e motit për dy ditët në vijim.

31.03.2021 – Kryesisht me diell.  Temperaturat në vise të ulëta 4C deri 17C, e në vise malore 2C deri 8C.  Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 5-11m/s.  Indeksi UV: 5.  Indeksi i cilësisë së ajrit do të jetë në vlera mesatare dhe të pranueshme, e orëve të mbrëmjes mund të kaloj edhe në të dobëta.

1.04.2021 – Më ngrohtë, kryesisht me diell.  Pasdite do të ketë zhvillime të vransirave lokale. Temperaturat në vise të ulëta 4C deri 19C, e në vise malore 2C deri 13C.  Era do të fryjë e lehtë drejtimesh të ndryshme 1-5m/s.  Indeksi UV: 5. Indeksi i cilësisë së ajrit do të luhatet përreth vlerave mesatare, e në mbrëmje kalon edhe në të dobëta.

(Kosova Sot Online)