Mutacioni indian i Covid në Shqipëri? Vdes 50-vjeçari me simptoma të ngjashme

  • E.K /
  • 24 May 2021 - 12:20
 Mutacioni indian i Covid në Shqipëri? Vdes 50-vjeçari me simptoma të ngjashme

Një 50-vjeçar nga Cerriku ka ndërruar jetë pak ditë më parë prej koronavirusit. Mësohet se 50-vjeçari ishte kthyer pak ditë më parë me avion në Shqipëri dhe tranzitin e kishte bërë nga Athina.

Ajo që përbën shqetësim për rastin në fjalë lidhet me simptomat e të sëmurit, të cilat sipas burimeve zyrtare nga Drejtoria e Shëndetit Publik të Elbasanit ishin të ngjashme me ato të mutacionit indian të koronavirusit, i cili njihet për agresivitetin  e tij.

Mësohet se pasi është konstatuar ky rast, një monstër e marrë nga 50-vjeçari është dërguar jashtë për të konfirmuar nëse kemi të bëjmë apo jo me versionin indian të koronavirusit, i cili ka shkaktuar deri më tani rreth 300 000 të vdekur.

(Kosova Sot Online)