Detaje të reja për sulmin në Gjermani ku u vranë tre persona dhe u plagosën pesë të tjerë

  • S.A /
  • 26 June 2021 - 08:50
Detaje të reja për sulmin në Gjermani ku u vranë tre persona dhe u plagosën pesë të tjerë

Një 24-vjeçar nga Somalia sulmoi në Vyrcburg (Würzburg) kalimtarët duke vrarë tre vetë dhe plagosur pesë të tjerë. Një zëdhënës i policisë tha se ai jetonte në Vyrcburg. Policia arriti ta vinte nën kontroll dorasin pasi e plagosi me një të shtënë në këmbë.

 

Sipas njoftimeve të medias shkak i sulmit qe një mosmarrëveshje midis autorit të krimit dhe një gruaje, e cila gjithashtu është një nga pesë të plagosurit.

“Ne nuk kemi asnjë provë për autorë të tjerë”, tha një zëdhënës i policisë. Në të njëjtën kohë policia bëri thirrje për përmbajtje në rrjetet sociale, sepse menjëherë pas krimit, në mediat sociale u shfaqën videot e para që pretendonin se ishin nga vendi i ngjarjes.

(Kosova Sot Online )