Vjosa Osmani, Glauk Konjufca dhe Albin Kurti shkojnë në Gjakovë për ngushëllime

  • E.K /
  • 29 korrik 2021 - 15:29
Vjosa Osmani, Glauk Konjufca dhe Albin Kurti shkojnë në Gjakovë për ngushëllime

Tre udhëheqësit e shtetit, presidentja Vjosa Osmani, kryeparlamenari Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti, kanë shkuar sot për ngushëllime në fshatin Devë të Gjakovës te familja Binakaj që dje i dha lamtumirën e fundit Valentina dhe Erlinda Binakajt.

Nënë e bijë humbën jetën tragjikisht në aksidentin e autobusit kosovar në Kroaci.

Tre liderët ngushëlluan familjarët për humbjen e tyre në të pamën që po qëndron ende e hapur në këtë

Nga aksidenti tragjik të vdekur mbetën 10 persona dhe 40 të tjerë të lënduar.

(Kosova Sot Online)