Erërat e forta, i rrëzojnë kamionin kosovarit, në autostradën Lezhë-Laç

  • E.K /
  • 11 January 2022 - 14:32
Erërat e forta, i rrëzojnë kamionin kosovarit, në autostradën Lezhë-Laç

Nje mjet i tonazhit të rëndë, kamion, është rrëzuar nga era e fortë në superstradën Lezhë-Laç.

Ngjarja ka ndodhur mbi urën e Milotit, por fatmiresisht drejtuesi dhe pasagjeri i mjetit me targa të Kosovës nuk kanë marrë lëndime.

Kjo situatë ka sjell bllokim të qarkullimit në njërin kah të rrugës prej dy orësh, ndërkohë që po punohet për largimin e mjetit.

Shoferi i maunes së rrëzuar: Unë quhem Adem Ibrahimi, po udhëtonim nga Vitia.

Era po frynte e fortë nga ky krah deri sa u rrëzua komplet maunja. Lëndime nuk kemi pasur.

(Kosova Sot Online)