Gazetari amerikan tregon se si ushtria ukrainase po i trajnon qytetarët

  • S.A /
  • 19 February 2022 - 08:40
Gazetari amerikan tregon se si ushtria ukrainase po i trajnon qytetarët

Gazetari dhe reporteri amerikan që raporton nga zonat e luftës, Nolan Peterson, ka publikuar dje një fotografi në të cilën shihen ushtarët ukrainas me disa qytetarë në Kiev. Siç shkruan, Peterson ushtarët ukrainas janë duke trajnuar ushtarakisht shumë qytetarë, pas tensioneve me Rusinë. 

“Sot në Kiev: Më shumë civilë ukrainas marrin trajnime ushtarake … dhe më shumë të huaj kanë mbërritur këtu për t’i trajnuar ata”, ka shkruar Petereson.

(Kosova Sot Online )