Asnjë i infektuar dje, ky është numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë

  • E.K /
  • 08 June 2022 - 08:36
Asnjë i infektuar dje, ky është numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë

Aktualisht në Kosovë janë 49 raste aktive me COVID-19.

Në 24-orëshin e fundit nuk është shënuar asnjë rast i ri me COVID-19 në Kosovë, dhe nuk ka pasur asnjë rast të vdekjes nga koronavirusi.

Ndërkohë janë shëruar gjashtë qytetarë.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225 mijë e 209.

(Kosova Sot Online)