Prishtina Weather paralajmëron se po vjen një stuhi në Kosovë

  • E.K /
  • 17 June 2022 - 14:28
Prishtina Weather paralajmëron se po vjen një stuhi në Kosovë

Prishtina Weather ka njoftuar se një stuhi që po zhvillohet aktualisht në Bosnjë dhe Serbi parashihet të kalojë edhe kah Kosova.

Sipas PW’së, kjo stuhi pritet të sjellë reshje më të mëdha të shiut, breshës apo edhe hove të erës edhe mbi 15/s.

“17.06.2022, 13:45 – Një stuhi po zhvillohet tashmë orëve të pasdites nga pjesë perëndimore të Bosnjë dhe Serbia qëndrore, derisa mbi vendin tonë nga Dukagjini ka zhvillime të rrebesheve të shiut. Orëve vijuese kjo stuhi po parashihet të kaloj mbi vendin tonë, me mundësi që lokalisht të sjellë reshje më të mëdha të shiut, breshër apo edhe hove të erës edhe mbi 15m/s (60km/h)”, thuhet në njoftim.

(Kosova Sot Online)