Pesë super duelet që na presin në UFC gjatë këtij viti

  • S.A /
  • 22 gusht 2020 - 09:18
Pesë super duelet që na presin në UFC gjatë këtij viti

FC do të mbajë shumë gjatë në mend vitin 2020, pas krizës së shkaktuar nga coronavirusi në fillim të këtij viti.

Fitorja e Stipe Miocic naj Daniel Cormier në javën e kaluar ka ngjallur apetitet e mëdha të presidentit të sportit të arteve marciale, Dana White që të ketë më shumë duele.

Gjatë këtij vitit, pritet që në UFC të zhvillohen pesë super duele, që tifozët do të kenë mundësi t’i shikojnë vetëm nëpërmjet ekraneve televizive.

Pedro Munhoz do të takohet me Frankie Edga më 22 gusht (sonte), Israel Adesanya do të ketë punë me Paulo Costa më 26 shtator.

Në kategorinë e femrave do të jetë përballja e zjarrtë në mes të Holly Holm dhe Irene Aldana që pritet të mbahet më 3 tetor.

Përballja e vitit do të jetë ajo mes Khabib Nurmagomedov dhe Justin Gaethje për titullin e peshave të mesme të lehta që do të zhvillohet më 24 tetor.

Ndërsa dueli i fundit është ai në mes të Deiveson Figueredo dhe Cody Garbrandt më 21 nëntor.

(Kosova Sot Online )