Trajneri i Romës: “Marash Kumbulla nuk është gati”

  • S.A /
  • 18 shtator 2020 - 16:20
Trajneri i Romës: “Marash Kumbulla nuk është gati”

Marash Kumbulla nuk do të startojë kundër Hellas Veronës.

Lajmin e  ka konfirmuar trajneri i Romës, Paulo Fonseca.

Kumbulla e kompletoi vetëm dje transferimin te Roma dhe nuk është stërvitur mjaftueshëm sipas Paulos që të jetë titullar.

“Kumbull a është stërvitur dje dhe sot, nuk është gati për të startuar”, u shpreh ai.

“Ne kemi mënyrë tjetër të lojës nga ajo që është mësuar te Verona. Por ai është djalosh i zgjuar, e kupton atë që i kam thënë”.

“Po punojmë që të blejmë lojtarë të rinj duke i përzier ata me lojtarë ekperiencë që janë këtu. Me pëlqen ky projekt”.

(Kosova Sot Online )