Trajneri i Bolognës pas humbjes: Milani e ka Ibrahimovicin, ne s’e kemi

  • S.A /
  • 22 September 2020 - 10:04
Trajneri i Bolognës pas humbjes: Milani e ka Ibrahimovicin, ne s’e kemi

Sinisa Mihajlovic e ka shpjeguar dallimin e madh mes Milanit dhe Bolognës, pas humbjes së skuadrës së tij në San Siro, i cili ishte Zlatan Ibrahimovic.

Sulmuesi suedez i shënoi të dy golat e fitores së Milanit të hënën në ndeshjen e tyre hapëse në sezonin e ri në Serie A. 38-vjeçari shënoi me kokë për epërsinë e Milanit në pjesën e parë, para se ta dyfishonte epërsinë nga penalltia në fillim të pjesës së dytë.

“Ndeshja ishte e balancuar. Ne mbase nuk besuam në veten tonë mjaftueshëm, por në fund i krijuam dy raste shumë të mira”, tha Mihajlovic.

“Milani e ka Ibrahimovicin dhe ne nuk e kemi. Gjithçka që Milani krijoi e kishte zanafillën nga Ibra, pra ai e bëri dallimin”, shtoi ai.

(Kosova Sot Online )