Këta janë gjyqtarët në ndeshjet e Superligës dhe Ligës së Parë që zhvillohen këtë mesjavë

  • S.A /
  • 24 nëntor 2020 - 08:36
Këta janë gjyqtarët në ndeshjet e Superligës dhe Ligës së Parë që zhvillohen këtë mesjavë

Superliga e Kosovës do të vazhdojë këtë mesjavë, në të cilën është paraparë të zhvillohet xhiroja e 14-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Ndeshjet do ta zhvillohen të martën, të mërkurën dhe të enjten, ndërsa tashmë janë caktuar gjyqtarët që do të ndajnë drejtësinë në këto sfida.Sfida më interesante padyshim që është ajo në Stadiumin e Qytetit në Gjilan, ku kampioni Drita është nikoqir i Feronikelit. Burim Jahmurataj do të jetë gjyqtari kryesor në këtë takim që zhvillohet të martën me fillim në ora 13:00.

Lideri i kampionatit, Ballkani, këtë xhiro udhëton në Drenicë, ndërsa drejtësinë në atë takim e ndan Mervan Bejtullahu. 

Lista me të gjithë zyrtarët e ndeshjeve në Superligën e Kosovës në xhiron e 14-të:

Image

 

 

Gjyqtarët në ndeshjet e Ligës së Parë:

Image

 

 

 

 

 

 

Image

(Kosova Sot Online )