Momenti kur ndeshja e futbollit u shndërrua në ring të UFC-së, Maradona nokauton kundërshtarin

  • S.A /
  • 26 nëntor 2020 - 15:40
Momenti kur ndeshja e futbollit u shndërrua në ring të UFC-së, Maradona nokauton kundërshtarin

Vetëm pak ditë pasi festoi 60-vjetorin, Diego Armando Maradona (El Pide D’oro) vdiq pas një arresti kardiak pasditen e djeshme në shtëpinë e tij në San Andres, lagje në periferi të Buenos Aires, ku edhe ishte vendosur prej disa ditësh. Sot, po e kujton e gjithë bota, derisa vazhdojnë të dalin në pah momente të ndryshme gjatë karrierës së një prej më të mirëve në histori futbollit.

Krahas talentit dhe lojës që dhuronte në fushë, Maradona ka momente edhe negative në karrierë, veçuar atë më 1984.

Në një ndeshje mes Barcelonës dhe Athletic Bilbaos në finale te Copa del Rey, kundërshtarët disa herë ndërhyn shumë ashpër në Maradonën saqë erdhi momenti që fusha e futbollit të shndërrohet në arenë të UFC-së.

https://tiger.cdnja.co/v/xa/Xa9JX.mp4?secure=R02bj3rppr6HsnVc3Xz-EQ&expires=1606408200

 

https://tiger.cdnja.co/v/vv/vV2JA.mp4?secure=GEXnHkLHwVjC_vwOr1Tk5Q&expires=1606408200

(Kosova Sot Online )